• ANAYURTGAZETESI.COM - Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar Sergisi


    Trabzon’lu sanatçıların eserlerinden oluşan “Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar” sergisi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açıldı.

    İSTANBUL (ANAYURT)- Trabzon’lu sanatçıların eserlerinden oluşan “Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar” sergisi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açıldı. Trabzon Araştırmaları Merkezi Vakfı (Tamev) ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen sergi, Karadeniz sevdalılarını kucaklamanın yanı sıra Trabzon’un sanatsal zenginliğini de gün yüzüne bir kez daha çıkardı.

    Zeki Kocamemi, Mahmut Cuda, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Orhan Peker, Mustafa Sekban, Süleyman Saim Tekcan ve Burhan Uygur gibi Trabzon’u yaşatan usta isimlerle birlikte çağdaş Türk resmine katkısı olan Trabzonlu sanatçıların bir arada sunulduğu sergiye, Trabzonlu heykel, seramik, baskı ve fotoğraf sanatçıları da eşlik ediyor.

    Sergi açılışına CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu,Tamev Başkanı Necmettin Karaduman, Karadenizli sanatcılar Volkan Konak, Kadir İnanır ile CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanısıra bir çok düşün ve sanat adamı katıldı. Sergi, Pazartesi günleri dışında, 28 Şubat 2013 gününe dek sanatseverleriyle buluşmaya devam edecek.